← Tüm Blog Yazıları

Web Tabanlı Bulut Muhasebe Fiyatları

Bulut tabanlı muhasebe programları tamamen web sunucular üzerinden hizmet verdikleri için genelde aylık veya yıllık ücretlendirme ile fiyatlandırılırlar. Firmalar, geleneksel muhasebe programlarında olduğu gibi satın almak yerine kiralama yoluyla ödeme yaparlar. Bu hem işletme maliyetlerini donanım hem de yazılım anlamında ciddi anlamdan düşürür. 

b2bNet firmalara, tüm vergiler dahil yıllık 2500 TL,  aylık ise 250 TL olarak faturalandırılır. Ayrıca tüm modülleri, güncellemeleri ve destek hizmetini ücretsiz olarak sunar. b2bNet'de sadece bayi modülünü kullanan firmaların bayi sayıları ve temsilci sayılarını arttırmak istediğinde fiyatlar değişiklik gösterir. 

Peki ama tek sefer ücret vermek yıllık ücret vermekten daha avantajlı değil midir?

Aslında tek sefer ücret vermek kulağa mantıklı gibi gelse de sürekli destek almak zorunda olduğunuz bir sistem üzerinde konuştuğumuz için pratikte pek avantajlı değildir. Yasal mevzuat değişiklikleri, işletme ihtiyaçların artması gibi sebeplerden dolayı bir muhasebe programını alıp yıllarca kullanmak mümkün olmadığından bir muhasebe programına tek sefer ücret verip yıllarca hiç ödeme yapmadan kullanmak pratikte mümkün değildir. Dolayısıyla bulut üzerinde sürekli güncel bir ön muhasebe sistemi kullanarak yıllık ücret vermek çok daha avantajlıdır.